26 Mart 2012 Pazartesi

14 Mart 2012 Çarşamba

Елена'nın Kolyesi - Miyuki Kolye- Çiçek kolye

 
Bu kolyemin hikayesini anlatayım size, boş kaldıkça Googlede ingilizce, ispanyolca, Japonca, Rusça çiçek yazıp fotoğraf aratırken karşıma güzel bir site çıktı, sitede gezerken o anda bir sayfa açıldı, benim anladığım bir etkinlik yapıyorlardı, ben de katılmak istedim, kendi kendime katıldım, şartlarını filan bilmiyorum ama, yaptıklarımın fotoğraflarını çekip gönderdim adım adım yapıldı çiçek, çok hoşuma gitti anlatım süperdi, ben Rusça bilmiyorum ama sadece anlatım fotoğrafları ve şemalarda bu kadar yaptım ve bu hale geldi, bugün de hem oraya siteye attım, hem de bloğuma sizler nasıl bulacaksınız bakalım. 


 

10 Mart 2012 Cumartesi

AŞKIN GÖZYAŞLARI            Aşkın Gözyaşları yine ilk tasarımlarımdan bir tanesi, Nazo Örgü tekniği kullanarak swarovskilerin bir araya gelmesiyle oluşuverdi.

6 Mart 2012 Salı

HİTİT GÜNEŞİ          Nazo Örgüyü öğrenirken yaptığım ilk tasarımım. Ankara'nın simgesi olan Hitit Güneşini canlandırmaya çalıştım. En çok kıvrımlarda zorlandım tekniği bilmediğimiçin tabi ki çok zor geldi, daha sonra Sevgili Nazife ARPACI Hocamla mail ile yaptığım özel görüşmeler sonucunda tekniğin nasıl yapıldığını öğrendim, Kendisine çok teşekkür ediyorum.     

TAKIM

     


      Hapishane işine yeni başlayacaklar için kolay bir takım, ebruli kum boncukları dizdim ve ördüm bu kadar.

4 Mart 2012 Pazar

MİYUKİ YÜZÜKLER

Miyuki yüzüklerim, renk uyumu çok güzel oldu, yüzükleri transparan iplikle yaptım, misina sert duruyor bunlarda, benim hoşuma gitmiyor, transparan iplikle hem sağlam hem düzgün duruyor. 
3 Mart 2012 Cumartesi

ZÜMRÜT YEŞİLİ KOLYE      Çok zarif bir kolye, tasma şeklinde çalıştım, bu kolyeyi yapmak çok kolay çift iğne yaptım.

2 Mart 2012 Cuma

BROŞSadece tekniği öğrenmek için yaptığım broş.