26 Ocak 2014 Pazar

Silk Necklace, Cotton Necklace, Pendant, Necklace Natural Stone, Natural Stone, Yemeni kolye

  
 

        Bu kolyeyi yaparken Grup arkadaşım Fatma Erdoğan'ın kolyelerinden esinlendim, arada sırada değişiklik iyi oluyor. Fatma Hanıma çok teşekkürler.


      Bu şekilde otantik hiç çalışmadım, nasıl yaptığımı size kısaca anlatmak isterim;

12 Ocak 2014 Pazar

Emek Pinari - Bead Crochet Necklace - Burberry Beaded Necklace - Hapishane İşi Kolye

Zevkle yaptığım hapishane işlerimden bir kolye daha çıkıverdi ortaya, hiç aklımda yoktu Burberry kolye yapmak, sanal ortamda tanıştığım arkadaşım Aylin, Burberry bileklik yapmak istediğini söyledi, ben de sana şemasını çizeriz derken kendime de bunu çiziverdim. Zevkle ördüm, dizerken sıkıntılarla karşılaştım biraz beni uğraştırdı, ama sonuç muhteşem.  :)
      

5 Ocak 2014 Pazar

Emek Pinari - Tulips Necklace- Necklace - Blue Necklace- Nazo Örgü Kolye


         Bu kolyemi Nazo Örgüyü ilk başladığımda yapmıştım. Nazo Örgünün ismini bile bilmeden değişik takılar ararken güzel kolyeler gördüm, fotoğraftan nasıl yapabilirim diye düşünürken, nasıl yapıldığını anladım. Ben teknik öğrenirken tekniğin patentinin kimde olduğunu, tekniğin adını, yapım aşamalarının da sitesinde olduğunu Sevgili Öğretmenim Nazife Arpacı'dan öğrendim.  Sevgili Öğretmenimle çalışmak beni çooook mutlu etti, çalışmak derken inanırmısınız biz hiç karşı karşıya gelmedik, sanal alemden öğretmenim, ama benim hem öğretmenim, hem ablam hem çok sevdiğim bir aile dostum, ne zaman arasam hemen bana yardımcı olur, bir gün hiç unutmuyorum ilk satışım olduğunda heyecandan saate bile bakmamışım saat 07:30 muş aradığımda :). Hayatıma bir teknikle giriverdi, her zaman ona minnettarım, en kısa zamanda kendisiyle karşılaşmayı umut ediyorum. Teşekkürler Öğretmenim sizi çok seviyorum.