29 Ocak 2012 Pazar

YUSUFÇUK

      Bu kolyemi yaklaşık 2 yıl önce tamamlamıştım, hapishane işi çalıştım yine, benim için çok zevkli bir çalışma oldu.
       Bu da bilekliği...
 Belki siz de denemek isterseniz...

                12'li başlanacak.

25 Ocak 2012 Çarşamba

KUĞULARIN AŞKI


      Merhaba,  büyük bir heyecanla yaptığım kolyeme, Kuğuların Aşkı ismini  verdim. Kolyemi peyote (kare örgü) tekniğiniyle yaptım, benim için çok zevkli bir çalışma oldu, bu teknikle ilk defa çalıştım, gerçekten çok zevkliymiş, tavsiye ederim.

22 Ocak 2012 Pazar

MOR SALKIM        

      Az önce bitirdiğim Mor Salkımım. Benim için  değişik bir deneme oldu. Tığ ile ördüm bakalım devamında hangi renkleri gelecek. Mor Salkımı Sevgili Kimya ERDOĞAN'ın izniyle onun kolyesinden esinlenerek yaptım.   Kimya Ablam bizim malzemecimiz, malzemelerimizi onun mağazasından temin ediyoruz,  sağolsun o da bizden yardımlarını hiç esirgemiyor. Kimya Ablama çok teşekkürler. Kimya Ablamızın bijuteri mağazası Ankara'nın tarihi Suluhan çarşısında, kendisine ismini söylediğinizde kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


      Kolyenin birebir aynısını yapmadım tabi ki, kendimden bir kaç bir şeyler ekledim.  Umarım sizlerde beğenirsiniz.

15 Ocak 2012 Pazar

BAHAR ÇİÇEKLERİ


     

 Uzun zaman önce yaptığım Bahar Çiçekleri Kolyem ve şemasını sizlerle paylaşmak istedim. Kolyemi swarovski kristal ve kum boncuklarla  çalıştım, zevkli güzel bir  çalışma oldu. 

       Tığ işinden hoşlananlar için güzel bir Hapishane İşi çalışması.  Zevkinize göre boşlukları açabilirsiniz. Kolyeyi 12'li bilekliği 9'lu yaptım. 
4 Ocak 2012 Çarşamba

SEHER YELİ

     Merhaba, dün akşam tamamladığım ama henüz bir isim bulamadığım kolyemi sizlerle paylaşmak istiyorum.

      Kolyemi yine nazo örgü tekniği ile yaptım, gerçekten çok zevkli bir teknik, her ne kadar İstanbul'da olmasamda beni sanal öğrencisi olarak kabul eden, yaptığım çalışmalarda benden yardımını hiç esirgemeyen bu  tekniğin sahibi Öğretmenim Nazife ARPACI'ya çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarımın hemen hemen tamamını sitesinde yayınladı, ama sitede fotoğrafların net olmadığı ile ilgili çok yorumlar aldım, arkadaşlarımın ısrarıyla bu bloğu açtım,  yaptığım çalışmalarımı bloğumda sizlerle paylaşmak istedim, iyi seyirler.


    Yaptığım çalışmalarla ilgili sorularınız olursa her zaman beklerim. Elimden geldiğince dilim döndüğünce anlatmaya çalışırım. Şimdi gelelim son çalışmama sizce nasıl?               Kapama kısmını Nazo Kubbe yaparak tamamladım. Bu tekniğide bir fotoğrafı büyüterek çözdüm, azmin elinden hiç bir şey kurtulamaz.